Genel

Saç Ekimi

Saçın aktifliğini yitirdiği ve saçsızlık meydana gelen alanlara saç köklerinin mikrocerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı veriliyor. Saç kaybı yaşanan bölgeye, kişinin sağlıklı saçları eklenir. Saç ekiminin tamamen kişiye özel planlanması ve uygulanması gerekiyor.

Saç Ekimi Nedir?

Uzmanlar saç ekimi operasyonunda çoğunlukla ense bölgesinde yer alan dökülmeye dirençli saç köklerini toplar. Bu saç köklerini seyrelmeye başlayan ya da tamamen dökülen kısımlardaki kanallara eker.

Saç Kökü Nedir?

Günümüzde saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişi konu hakkında detaylı araştırma yapmayı tercih ediyor. Bu alanda duydukları her terimi öğrenmeye çalışıyorlar. Söz konusu saç ekimi operasyonu olduğunda en çok duyulan iki kavram greft ve saç köküdür.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak isteyen herkes saç tipleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Saç ektirmeyi düşünen kişilerin en çok sorduğu sorulardan birisi saç tipleri ve özellikleridir. Kalın ve ince gibi birbirinden farklı saç tipleri mevcuttur.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Son dönemlerde erkeklerin yanı sıra birçok kadın saçlarının dökülmesinden şikâyetçidir. Saç ekiminin amacı baş bölgesine ekim yapıldığı belli olmayacak şekilde doğal ve kalıcı bir saçlı görünüm elde etmektir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ektirmeyi düşünen kişilerin baş arkasında ve yan taraflarında sağlıklı saçları bulunmalıdır. İşlemin sonucunu etkileyen faktörler saç rengi, sertlik derecesi, dalgalı ve gür olması gibi unsurlardır. Kişinin öncelikleri, saç ve kafa deri analizi sonucunda hangi yöntemin uygulanacağı belirlenmelidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman iz bırakmayan FUE yöntemi tercih ediliyor. Fakat hastanın durumuna bağlı olarak diğer yöntemlere de başvurulabilir. Sadece kellik problemi yaşayanlar değil, aynı zamanda saçı seyrelen kişiler de yoğunluğunu artırmak amacıyla hizmetten yararlanabilir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Bilindiği üzere saç ekimi ciddi bir cerrahi operasyondur. Hastane ortamında yaptırılırsa riskler en aza indirilmiş olur. Alanında uzman ve deneyimli plastik cerrahlara başvuran hastalar en iyi sonuçları elde ediyor.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Normal koşullarda saç ekimi için herhangi bir ay tercih edilebilir. Fakat operasyon sonrasında şapka takılması uygun olmayacağı için bu koşullara uygun dönemlerde yaptırmanız daha doğru olacaktır. Tavsiyelere uyarak hareket ederseniz problem yaşamazsınız.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Araştırma yaptığınızda çoğunlukla 50 yaş ve üzeri erkeklerin saç ekimine başvurduğunu göreceksiniz. Fakat 19-20’li yaşlardan itibaren saç dökülme ya da seyrelme problemi yaşayan her birey plastik cerrahlara başvurabilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Operasyon, saç kaybı yoğunluğuna göre birkaç saat içerisinde tamamlanır. Eğer saç kaybı yaşanan bölge büyükse birkaç seans gerekebilir. Saç ekiminden sonra kişinin 3 gün evinde istirahat etmesi öneriliyor. Ardından başınız kapalı vaziyette iş hayatınıza dönebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimi işleminden sonra ilk pansuman beşinci gün yapılır. Ekilen saçlarda birkaç hafta boyunca dökülme gözlemlenebilir. Ardından 3-4 ay sonra dökülen saçlar çıkar ve karakterlerini korudukları için yeniden dökülmezler.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimi öncesine dair her türlü bilgiyi doktorlarla saç ekimi fiyatları görüşmesi yaparken edinebilirsiniz. Kimilerinde cerrahi işlem sonrasında saç kaybı ilerleyici şekilde gözlemlenebiliyor. Böyle durumlarda saç ekiminin tekrarlanmasında fayda var.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Yeni saç çizgisinin bulunduğu bölgede doğal olmayan bir görünüm elde edildiyse ileriki zamanlarda saç ekiminin tekrarlanması gerekebilir. Operasyon sonrasında saçınızın nasıl yıkanacağını öğrenmek istiyorsanız saç ekimi fiyatları görüşmesine merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Eğer saç ekimi bilinçsiz bir şekilde yapılırsa birtakım riskler meydana gelebilir. Bu nedenle saç ekiminin uygun koşullarda yapılması şarttır. Riskli bir operasyon geçirmek istemiyorsanız saç ekimi fiyatları yanı sıra doktorların başarı düzeyini de araştırmalısınız.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu